Повече от половината гърци не приемат условията на кредиторите


Повече от половината гърци не приемат условията на кредиторите
Снимка: Getty Images/Guliver

1636

По-голяма част от гърците ще гласуват на референдума с "не" на условията, предложени от кредиторите, въпреки че тяхната преднина се сви значително, след като в понеделник бяха затворени банките в страната.

Това показва социологическо проучване на агенция "ProRata", публикувано в гръцкия вестник "Ефимерида тон Синтактон" и цитирани от агенция Reuters.

Според информацията, събрана между 23 и 30 юни, 54% от тези, които ще гласуват на референдума, ще се противопоставят на спасителната програма. На противоположното мнение са 33% от хората, които ще я подкрепят.

Въпреки това проучването отчита разлика между тези, които са казали своите предпочитания преди и след неделното решение на правителството да затвори банките в страната и да наложи капиталов контрол.

От тези, които са били запитани преди затварянето, 57% са заявили, че ще гласуват отрицателно. В същото време 46% от допитаните са отговорили по същия начин след обявяването на решението на правителството. Промяна се забелязва и при хората, които подкрепят предложенията. Процентите между преди и след са съответно 30% и 37%.

Най-силна е подкрепата за отказа от предложенията сред поддръжниците на управляващата СИРИЗА, крайнодясната "Златна зора" и Гръцката комунистическа партия. Голям брой безработни също са подкрепили отказа от предложенията на кредиторите.

Още от Финанси и застраховане


Помогнете на новините да достигнат до вас!


Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Expert.bg, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение ще бъде предназначено за неуморния екип на Expert.bg.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Expert.bg

Sportlive.bg
Реклама

Валути

BNB Logo
  • EUR
    1
    1.955
  • USD
    1
    1.83027
  • GBP
    1
    2.27568
  • JPY
    100
    1.18127
виж всички
Реклама

Най-четени новини


виж всички