Милиардери прехвърлят компаниите си на своите деца по-рано от обикновено с надеждата за по-плавно предаване на влияние и богатство на фона на нестабилната икономическа обстановка, предава Busines Insider, като цитира Bloomberg.
Наследници на най-малко 11 китайски фамилии, на възраст под 40 години, скоро ще контролират богатство на стойност около 120 млрд. долара, според индекса на милиардерите на Bloomberg.
Пример за това е Жонг Шу Зи, 35-годишният син на най-богатия китаец. Въпреки че избира по-академична специалност – английски език – в Калифорнийския университет, Ървайн, Жонг ще поеме контрола над Nongfu Spring.
Снимка: iStock
Компанията, чиято пазарна капитализация е малко над половин трилион долара, е най-големият производител на бутилирана вода в Китай. Докато чака своето време, Жонг консултира бизнес плановете и инвестиционните дейности в Nongfu.
Друга щатска възпитаничка, 30-годишната Гао Хайчун, се завръща след дипломирането си от университета Браун и кратък период на работа в McKinsey, за да оглави Trinapower, един от най-големите производители на соларни продукти в света. Компанията, собственост на баща ѝ, спечели над 9 млрд. долара миналата година.
Тези наследници са напът да се облагодетелстват от почти непрекъснатия бум на богатството в Китай през последните 40 години.
Основателите на най-големите компании вече са натрупали богатство от 1 трлн. долара, а почти 1 на всеки 10 милионери в света е китаец, сочи докладът на Credit Suisse от 2022 г. Въпреки това, страната все още изостава зад САЩ, където четирима на всеки 10 милионери по света са американци.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА:
Развиващите се страни дължат на Китай най-малко 1,1 трлн. долара
Милиардерът, който започва като асистент на Бил Гейтс, а сега е петият най-богат човек в света
Кои са най-богатите жени в САЩ за 2023 година?
Колко пари са били нужни за да сте сред най-богатите в САЩ преди 40 години? А сега?
Коментари