Инвеститори ще съдят държавата за рестрикциите по фотоволтаиците


Инвеститори ще съдят държавата за рестрикциите по фотоволтаиците
Снимка:

455

Някои инвеститори ще тръгнат по съдебен път да си търсят правата, заради това, че има нарушени процедури за присъединяване към енергийната мрежа.

Това коментира в сутрешния блок на телевизия България он ер Никола Газдов, председател на Българската фотоволтаична асоциация.

В момента няма възможност за развитие на нови проекти, тарифата е много ниска, а отношението към тези инвестиции е много негативно, допълни той, като прогнозира, че поне още една година няма да има нови проекти, а ако има те ща са за много малки инсталации.

Той обясни още, че негативното отношение към инвеститорите е голям проблем. В края на юни имаше административно ограничение да се въвеждат в експлоатация фотоволтаични мощности и това ще доведе до фалит десетки компании. Забавянето за въвеждането в експлоатация е умишлено, има чиновнически подход и не може държавата да ограничава инвеститорите, каза Газдов.

Председателят на фотоволтаичната асоциация коментира още, че увеличението на цената на тока с 13%, а не с 10, както се говореше, не е продиктувано от надбавката за зелена енергия.

Дори с новите мощности имаме минимален процент на производство на енергия от фотоволтаици и не трябва да се твърди, че причината за увеличението е това. Беше ясно, че ще има шоково поскъпване на цените на тока, но това не идва от фотоволтаиците. Разминаването в сметките на регулатора е заради партийни удари, обясни още Газдов.

  • Етикети:

Още от Енергетика


Помогнете на новините да достигнат до вас!


Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Expert.bg, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение ще бъде предназначено за неуморния екип на Expert.bg.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Expert.bg

Sportlive.bg
Реклама

Валути

BNB Logo
  • EUR
    1
    1.955
  • USD
    1
    1.80029
  • GBP
    1
    2.28913
  • JPY
    100
    1.15144
виж всички
Реклама

Най-четени новини


виж всички