Стойнев настоя ВМЗ Сопот да остане държавно предприятие


Стойнев настоя ВМЗ Сопот да остане държавно предприятие
Снимка:

10290

Към момента ВМЗ Сопот трябва да остане държавно предприятие, заяви министърът на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев при изслушването му в Комисията по икономическа политика и туризъм към НС.

„Очаквах, че проблемът във военния завод е решен. За съжаление юни месец заварих една много тежка ситуация, не бяха изплатени заплати. Започнахме политика за преструктуриране. Държавата влезе в капитала с 27 млн. лв. - средства необходими за заплати, за осъществяване на поръчки. Към този момент предприятието работи на три смени, изпълняват се поръчките", обясни Стойнев.

Той подчерта, че лично се е заел да търси поръчки за ВМЗ. „Имах среща с министъра на отбраната на Виетнам, който прояви голям интерес. В момента се работи по две-три поръчки и ако бъдат спечелени, може да се върви към изваждане от кризата на това предприятие. Ако тези поръчки не се осъществят, може да се върви към приватизация. На този етап вървим в правилната посока", каза още Драгомир Стойнев.

Последното изказване на министъра по проблемите на завода в Сопот е от началото на юли, когато Стойнев подчерта за пореден път ангажимента си да осигури повече поръчки , така че служителите на ВМЗ да имат работа и съответно заплати. Тогава шефът на икономическото ведомство подчерта, че няма да си прави ПР като се снима с работниците, а щял да търси начини за спасяването на военното предприятие.

 

Още от Енергетика


Помогнете на новините да достигнат до вас!


Радваме се, че си с нас тук и сега!

Посещавайки Expert.bg, ти подкрепяш свободата на словото.

Независимата журналистика има нужда от твоята помощ.

Всяко дарение ще бъде предназначено за неуморния екип на Expert.bg.

Банкова сметка

Име на получател: Уебграунд Груп АД

IBAN: BG16UBBS80021036497350

BIC: UBBSBGSF

Основание: Дарение за Expert.bg

Sportlive.bg
Реклама

Валути

BNB Logo
  • EUR
    1
    1.955
  • USD
    1
    1.83147
  • GBP
    1
    2.2841
  • JPY
    100
    1.18665
виж всички
Реклама

Най-четени новини


виж всички